Powiększ tekst: A A A

Biegowa Droga Krzyżowa 2019

Utworzono 21 lutego 2018   |   Oprac. Administrator

4. Biegowa Droga Krzyżowa Stacja Golgota – 30 marca 2019

W sobotę 30 marca 2019 r., wystartuje z Ostrowa Wielkopolskiego Biegowa Droga Krzyżowa. 4. Półmaraton STACJA GOLGOTA odbędzie się na dystansie 21 km na trasie przełajowej (Ostrów Wlkp. – Sadowie – Ostrów). Zapraszamy do udziału w Biegowej Drodze Krzyżowej.

Pomysł

Biegowa Droga Krzyżowa to forma duchowości dla osób aktywnych, przekraczających siebie, poszukujących wyzwań i szukających Boga również poza murami kościoła. Sportowe zmaganie z bólem i trudem nocnej drogi ma nie tylko wymiar fizyczny. Przede wszystkim to próba zmierzenia się z prawdą o krzyżu i sobie samym. Mamy nadzieję, że upamiętnienie męki i śmierci Pana Jezusa przez wysiłek pomoże głębiej przeżyć Wielki Post i przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy.

Sport o charakterze religijnym to forma duchowości, która dla wielu chrześcijan staje się sposobem na życie. Prawdziwe spotkanie z Bogiem pośrodku nocy, zmaganie z bólem i trudem sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni.

Ubiegłoroczna, trzecia edycja Półmaratonu Stacja Golgota przyciągnęła prawie dwustu biegaczy z całej Polski, którzy wzięli udział w biegowej drodze krzyżowej. Jeśli poszukujesz wyzwań i szukasz Boga, biegasz i chcesz zasmakować innej formy duchowości, weź krzyż i podejmij sportowo-duchowe wyzwanie.

Tak było trzy lata temu:
https://www.youtube.com/watch?v=IiHWmvRfAvw

http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=9&artykul=1672&akcja=artykul

https://opoka.news/iii-biegowa-droga-krzyzowa-stacja-golgota
https://ekai.pl/ostrow-wielkopolski-iii-biegowa-droga-krzyzowa/
https://domjozefa.tv/sermon/polmaraton-stacja-golgota-biegowa-droga-krzyzowa-2016/
http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-ostrowie-wlkp-odbyla-sie-biegowa-droga-krzyzowa/
https://www.sw.gov.pl/aktualnosc/areszt-sledczy-w-ostrowie-wielkopolskim-biegowa-droga-krzyzowa-funkcjonariuszy-aresztu
http://www.radiorodzina.kalisz.pl/iii-biegowa-droga-krzyzowa-stacja-golgot/

 

Informacje o biegu

W sobotę wieczorem, 30 marca 2019 r. wystartuje z Ostrowa Wielkopolskiego 4. Półmaraton Biegowa Droga Krzyżowa. Stacja Golgota rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:30 w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. Tam nastąpi uroczyste odpalenie pochodni od paschału. Uczestnicy wyruszą razem i w blasku ognia poniosą ze sobą krzyż i intencje. Terenowa, wymagająca trasa liczy 21 km i prowadzi drogami przez okoliczne wsie i lasy, aż na Golgotę do Sadowia, i z powrotem do Ostrowa. Półmaraton zakończy się w miejscu startu, czyli w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. wspólną modlitwą i rozdaniem pamiątkowych medali. Mamy świadomość, że specjalna trasa, dystans i formuła biegu nie są dla wszystkich, jednak liczymy na to, że dla tych, którzy się zdecydują droga będzie okazją do refleksji i przez uświęcone poświęcenie wszyscy śmiałkowie dotrą do celu.

Bieg odbędzie się z zachowaniem skupienia, przeplatany 14 stacjami, na których zostaną odczytane krótkie rozważania pasyjne. Jest to bieg pokonywany razem na jedno tempo, dostosowane do wszystkich biegaczy. Bieg z przystankami, bez elementów rywalizacji, przy ruchu ograniczonym. Początek i koniec grupy będą wyznaczać biegacze w kamizelkach. Nie ma możliwości odłączenia się i kontynuowania biegu samotnie lub w grupkach. Punkt regeneracyjny ulokowany zostanie na terenie klasztoru Ojców Pasjonistów w Sadowiu. Biuro zawodów, parking, szatnie i toalety na terenie parafii pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. (ul. Paderwskiego 37).

ZGŁOSZENIA

Już można zgłaszać się na ten nietypowy bieg i podjąć trud zmierzenia się ze swoimi słabościami. Podejmij trud i refleksję, weź krzyż i wyrusz za Jezusem.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową:

swpawel.ostrow@gmail.com

Niezbędne dane: imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania, numer telefonu.

Koszt uczestnictwa w półmaratonie: 20 zł. Płatne na miejscu w dniu zawodów.

Zapisy także u ks. Łukasza Zawidzkiego pod nr tel. 660 893 795

Szczegóły i regulamin Biegowej Drogi Krzyżowej na:

Strona internetowa: http://sw-pawel.pl/biegowadrogakrzyzowa/

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

http://facebook.com/events/2266742733540382

Regulamin

Kontakt:

Magdalena Gieszczyńska 790 380 951
Witold Olejniczak: 506 979 596
Ks. Łukasz Zawidzki: 660 893 795

Organizatorzy 4. Półmaratonu Stacja Golgota, zapraszają wszystkie pełnoletnie, czujące się na siłach (biegające) osoby do udziału w Biegowej Drodze Krzyżowej – sobota 30 marca. Weź krzyż i wyrusz z Jezusem. Serdecznie zapraszam do przeżycia sportowej przygody i podjęcia duchowego wysiłku – dyrektor biegu i kierownik duchowy ks. Łukasz Zawidzki