Powiększ tekst: A A A

Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

 1. NABOŻEŃSTWA PASYJNE W WIELKIM  POŚCIE  :

DROGA KRZYŻOWA – W  PIĄTEK  o godz. 8.00 i 18.00. Na drogę krzyżową o godzinie 18.00 zapraszamy także młodzież i dzieci z rodzicami.

GORZKIE ŻALE  – W NIEDZIELĘ  o godz. 15.00

Po Gorzkich Żalach, ok. 15.30 Msza święta.

 1. W poniedziałek 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa, Patrona Diecezji Kaliskiej. Zapraszamy na wspólną modlitwę, po każdej Mszy świętej zawierzymy siebie, nasze rodziny, parafię i cały Kościół Jego wstawiennictwu.
 2. W czwartek, 22 marca Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i namaszczenie olejami św. Charbela.

godz. 18.00 – koronka do św. Charbela w intencji chorych,

godz. 18.30 – Msza święta z udzieleniem namaszczenia.

Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość ucałowania relikwii.

 1. PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczniemy od soboty 24 marca. Poprowadzi je ks. Adam Piaskowski ze Zgromadzenia Księży Salezjanów z Twardogóry. Tego też dnia od godziny 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w biurze parafialnym. Spowiedź wielkanocna w Wielki Poniedziałek 26 marca. Plan rekolekcji i spowiedzi wywieszony jest w gablotach parafialnych i umieszczony na stronie internetowej.
 2. W piątek 23 marca o godzinie 18.00 w naszej parafii droga krzyżowa przygotowana przez młodzież z ciekawą oprawą muzyczną. Tego też dnia o 19.15 z Konkatedry wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Krzyż niosą i rozważania poprowadzą przedstawiciele wszystkich ostrowskich parafii. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 3. Ostrowskie Misterium Męki Pańskiej „Dramat Człowieka” odbędzie się w sobotę, 24 marca o godzinie 19.30  w Parku Miejskim.
 4. W przyszłą niedzielę NIEDZIELA PALMOWA. Na wszystkich Mszach świętych – obrzęd poświęcenia palm. Przed Mszą świętą o 10.45 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym z palmami w ręku i tam w procesji upamiętniającej wjazd Chrystusa do Jerozolimy wejdziemy na Mszę świętą do kościoła. Tego też dnia wyruszymy w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele – godz. 18.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej wspólnej plenerowej modlitwie. Krzyż poniosą i rozważania poszczególnych stacji odczytają przedstawiciele grup duszpasterskich naszej parafii.
 5. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na tacę inwestycyjną oraz za ofiary daniny  diecezjalnej, ofiary w kopertach na inwestycję dzwonnicy oraz za składane do skarbon ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację kościoła.
 6. Znaleziono łańcuszek – można go odebrać w zakrystii.
 7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest w tym roku na poniedziałek,
  9 kwietnia.
 8. Polecamy prasę katolicką.
 9. Dyżur w tym tygodniu pełni ks. Łukasz Zawidzki.
 10. Bożego błogosławieństwa Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzą duszpasterze.