Powiększ tekst: A A A

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu– 10.12.2017 r.

 1. Trwamy w okresie ADWENTOWEGO CZUWANIA.

RORATY W NASZYM KOŚCIELE  codziennie o 7.30  i  18.00.

 RORATY dla dzieci  w  PONIEDZIAŁKI  I  CZWARTKI  O 18.00 i  w  NIEDZIELĘ
o 10.45
.

Dzieci przeżywają roraty wraz ze  świętym Józefem w cyklu spotkań pt. „WARSZTAT PRACY”. Na Msze święte roratnie przynosimy ze sobą lampiony. Cieszymy się z obecności ponad 300 dzieci na roratach i dziękujemy rodzicom i dziadkom za mobilizację swoich pociech. Ofiary na tacę zbierane podczas wieczornych Mszy św. roratnich dla dorosłych przeznaczone są na upominki dla dzieci. Za ofiarność serdeczne „Bóg zapłać” .

Przez cały Adwent są do nabycia  pobłogosławione opłatki na stół wigilijny, oraz  świece Caritasu. Ministranci rozprowadzają kartki z życzeniami oraz ozdoby świąteczne.   Za składane ofiary serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie informujemy, że nie rozprowadzamy opłatków na stół wigilijny w domach prywatnych i blokach.

 1. REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w naszej parafii w dniach od 17 do 19 grudnia. Poprowadzi je ojciec Roman Celaryze wspólnoty Ojców Franciszkanów z Wrocławia.

 SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii w czwartek, 21 grudnia:

a) przed południem – 00-10.00

b) po południu – 00 – 16.30 ; 17.00 – 18.00; 18.30 – 20.00.

3. Dziś po Mszy świętej o 10.45 – spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4. W najbliższą sobotę od godziny 8.30 – ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY CHORYCH. Wszystkich naszych nowych chorych parafian, którzy chcą skorzystać przed świętami Bożego Narodzenia z tej posługi prosimy o zgłoszenie w biurze parafialnym.

 1. W sobotę o 15.30 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez ojca Teodora z Krakowa. Zapraszamy.
 2. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie z namaszczeniem olejami św. Charbela we wtorek, 19 grudnia o 18.00 na zakończenie rekolekcji adwentowych.
 3. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszej parafii zawiązała się grupa modlitewna za kapłanów – Apostolat Margaretka. Istotą tej wspólnoty jest codzienna cicha modlitwa za wybranego kapłana – dziękujemy za tę piękną duchową inicjatywę .
 4. W miesiącu lipcu nasza parafia organizuję pielgrzymkę „ŚLADAMI ŚWIĘTEGO STEFANA” na Węgry. Program wywieszony przy wyjściu z kościoła, a zapisy u ks. Łukasza Zawidzkiego.
 5. We wtorek, 12 grudnia, w przychodni lekarzy rodzinnych przy ul. Mertki odbędą się odpłatne badania profilaktyczne. Bliższe informacje na plakacie oraz w budynku przychodni.
 6. Dziś taca inwestycyjna. Za złożone ofiary – „Bóg zapłać”. Dziękujemy również za składane – na tacę lub do skarbon – w kopertach ofiary daniny parafialnej. Wszystkim raz jeszcze za hojność, życzliwość i za każdy ofiarowany grosz – serdeczne „Bóg zapłać”.

11.Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa” zaprasza na koncert charytatywny dla małej Karolinki – szczegóły na plakatach .

 1. Polecamy prasę katolicką.
 2. Dyżur w tym tygodniu pełni ks. Łukasz Ciesielski.
 3. Na czas dalszego adwentowego czuwania niech dobry Bóg błogosławi naszym Parafianom i Gościom.