Powiększ tekst: A A A

Pielgrzymki


st

Kotlina Kłodzka – Wiedeń

kk

Termin: 19-21.05.2017

Dzień 1//

Wyjazd z Ostrowa Wlkp. w o godzinie 8.00. Przejazd do Kudowy Zdrój do Kaplicy Czaszek, relaks (2 godz.) w Aquaparku, spacer po kurorcie, odpoczynek. Przejazd do Dusznik- Zdroju.  Zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja,

Dzień 2//

Wczesne śniadanie. Przejazd do stolicy Austrii – Wiednia.  Wizyta na Kahlenbergu, skąd Jan III Sobieski rozpoczął słynną „Odsiecz Wiedeńską”, wzgórze jest także miejscem skąd rozciąga się wspaniała panorama na Wiedeń. Przejazd co centrum Wiednia, spotkanie z przewodnikiem. Objazd autokarem po słynnym Ringu z perspektywy którego poznamy zabytki Wiednia powstałe w czasach Cesarza Franciszka Józefa. Zwiedzanie Starówki Wiednia. W trakcie spaceru zobaczymy m.in. gotycką katedrę Św. Szczepana, słynną z swojego kolorowego dachu. Przespacerujemy się ulicą Graben na której zobaczymy najpiękniejszą kolumnę morową z czasów Cesarstwa, zobaczymy kościół Kapucynów, słynną Albertinę, przespacerujemy się Dziedzińcami  Hofburga, zimowej rezydencji Monarchii. Msza Święta, wyjazd do Kudowy Zdrój, obiadokolacja, odpoczynek

Dzień 3//

Śniadanie, rekolekcje, wykwaterowanie. Przejazd i wejście na Szczeliniec Wielki. Spacer pomiędzy różnymi formami skał.  W godzinach popołudniowych przejazd do Wambierzyc, Msza Święta. Wyjazd do Ostrowa Wielkopolskiego powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Zapewniamy:
• przejazd  autokarem (dvd, Klima, fotele lotnicze, barek),

•opiekę pilota, przewodnika
•ubezpieczenie NW I KL
•opłaty drogowe, parkingowe
• wstępy wg programu

CENA –350 zł

UWAGI:
•program jest ramowy
•niezbędny dokument do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

WPIS DO REJESTRU ORGANIZATORÓW I POŚREDNIKÓW TURYSTYCZNYCH MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO NR 601 GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA RZECZ KLIENTA – TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ AXA

 

vien

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

charbel

PARAFIA PW. ŚW. PAWŁA – OSTRÓW WIELKOPOLSKI

LIBAN

Kraina św. Charbela

Pielgrzymka parafialna w ramach XXXVI Poznańskiej Archidiecezjalnej Pielgrzymki

 

Termin:

19 – 27 LIPCA 2017

 

I DZIEŃ – WARSZAWA – BEJRUT
Przelot na trasie Warszawa – Bejrut (wylot w późnych godzinach wieczornych).

II DZIEŃ – BEJRUT

Przylot do Bejrutu. Zakwaterowanie. Krótki wypoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – spacer po Starym Mieście – katedra maronicka, dzielnica rządowa, termy rzymskie, kościół Ojców Kapucynów z relikwiami świętych libańskich, Muzeum Narodowe z eksponatami z czasów fenickich, greckich i rzymskich. Nocleg.

III DZIEŃ – TYR – SYDON – MAGHDOUCHE

Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Nocleg.

IV DZIEŃ – ANNAYA – JARABTA

Przejazd do Annaya. Zwiedzanie klasztoru Św. Marona, położonego na wysokości 1200 m.n.p.m. Modlitwa przy relikwiach Świętego Charbela, nawiedzenie nowego kościoła oraz pustelni św. Piotra i Pawła, w której to Św. Charbel spędził ostatnie lata swojego życia. Udział w uroczystej procesji z pustelni do klasztoru, organizowanej zgodnie z życzeniem św. Charbela, 22 dnia każdego miesiąca.  Jarabta – sanktuarium św. Rafki. Nocleg.

V DZIEŃ – QUADISHA – BEKAA KAFRA – BASZARRA

Wyjazd w kierunku Doliny Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII – wiecznymi freskami, wtapiające się w niezwykle urozmaicony krajobraz. Postój w Bekaa-Kafra – w miejscu urodzenia Św. Charbela. Pamiątką po świętym jest tutaj skromny domek zamieniony w kaplicę oraz źródełko. Przejazd przez miasteczko Baszarra, w którym urodził się słynny libański poeta Khalil Gebran. Podziwianie lasu cedrów libańskich, wspominanych w Starym Testamencie, wykorzystywanych do budowy wielkich obiektów sakralnych. Nocleg.

VI DZIEŃ – GHAZIR – GROTA JEITA – HARISSA

Przejazd do Ghazir, niewielkiego, malowniczego miasteczka z znajdującym się na szczycie góry klasztorem św. Antoniego Padewskiego. Przejazd w kierunku Groty Jeita. Przepłynięcie łodziami, następnie przejście piękną widokową trasą turystyczną, przejazd kolejką linową. Przejazd do Harissy – ważnego ośrodka pielgrzymkowego, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Pani Libanu. Nocleg.

VII DZIEŃ – BAALBEK – ANJAR – KSARA

Przejazd w kierunku doliny Bekaa: obszaru żyznej ziemi zamieszkiwanej od wieków między Górami Libanu i Antylibanu. Dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Zwiedzanie Baalbek – centrum kultu starosemickiego boga Baala. Przejazd do Anjar: zwiedzanie ruin pałacu kalifów Umajadzkich odkrytych w latach 40 – ubiegłego wieku, pozostałości ulic, świątyń. Dalszy droga w kierunku Ksara – miasta, które już przez Rzymian wykorzystywane było do produkcji wina. Możliwość degustacji i zakupu. Nocleg.

VIII DZIEŃ – BYBLOS – ANNAYA

Przejazd do Byblos – miasta z V przed Chrystusem, najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsca powstania alfabetu fenickiego: Stare Miasto, kościół św. Jana Chrzciciela, zamek krzyżowców, teatr rzymski, perska forteca. Annaya – powtórne nawiedzenie Sanktuarium św. Charbela. Nocleg.

IX DZIEŃ – BEJRUT – WARSZAWA
Przelot na trasie Bejrut – Warszawa (wylot we wczesnych godzinach porannych).

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA : Cena 900 USD i 1950 zł. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty (łącznie z przejazdem autokarowym OSTRÓW WIELKOPOLSKI – WARSZAWA – OSTRÓW WIELKOPOLSKI)

LIMIT OSÓB: 20

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Bejrut – Warszawa

– 8 noclegów w hotelu /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 290 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– opiekę polskojęzycznego pilota

– opiekę lokalnego przewodnika

– opiekę duchową kapłanów

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

ZGŁOSZENIE – PODAJEMY NASTĘPUJĄCE DANE:

– imię i nazwisko

– data i miejsce urodzenia

– adres zameldowania z kodem pocztowym

– numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności (paszport musi być ważny przynajmniej do końca stycznia 2018 r.)

– telefon kontaktowy

– wpłata 500 zł

 

KONTAKT:

660 893 795 – ks. Łukasz Zawidzki (grupa ostrowska)

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

                                                                                                                                                                                                                          Italia wakacyjnie

1

Nasza parafia organizuje  8-dniową  autokarową pielgrzymkę do Włoch połączoną z 2-dniowym wypoczynkiem nad Adriatykiem w dniach 6-13 sierpnia 2017 roku. Zainteresowanych prosimy o rezerwację miejsc w zakrystii, kancelarii parafialnej lub  u ks. Łukasza Zawidzkiego. Ilość miejsc ograniczona.

Koszt pielgrzymki: 1950 zł.