Powiększ tekst: A A A

Wielki Post 2016

Utworzono 8 lutego 2016   |   Oprac. Administrator

wp1

 

W najbliższą środę, zwaną ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczniemy Wielki Post – czas przygotowywania się do świąt Wielkanocnych w duchu pogłębionej modlitwy, postu i jałmużny. Tego dnia po każdej Mszy świętej nastąpi obrzęd posypania głów popiołem. Mszę święte w naszym kościele o 6:30, 7:30, 9:30, 16:00, 17:00, 18:00 oraz dla wszystkich którzy nie mogą przybyć do kościoła tego dnia w wyżej wymienionych porach o godzinie 20:00. W Domu Kombatanta Msza święta o godzinie 16:00. Na Mszy świętej o godzinie 18:00 obowiązkowo pojawią się kandydaci do sakramentu bierzmowania z obu grup, którzy po liturgii będą mieli krótkie spotkanie formacyjne. Niech nikogo z nas nie zabraknie tego dnia na modlitwie pokutnej w kościele. Tego dnia obowiązuje post ścisły – jeden bezmięsny posiłek do syta i dwa mniejsze.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE W WIELKIM POŚCIE W NASZEJ PARAFII:

DROGA KRZYŻOWA (piątek)
– dla dzieci: godz. 17.00
– dla dorosłych: godz. 8.00 i 19.00 ( z udziałem młodzieży)
GORZKIE ŻALE z nauką pasyjną – Niedziela, godz. 15.00

Serdecznie zapraszamy w piątki na DROGĘ KRZYŻOWĄ:
a) dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami o godzinie 17.00 na wielkopostne drogi krzyżowe odbywające się pod hasłem „NARZĘDZIA MIŁOSIERDZIA” . Podczas każdego spotkania krótkie kazanie, dziesiątek Koronki do Bożego Miłosierdzia i Komunia święta. Dzieci będą otrzymywać po każdym spotkaniu obrazki, a w czasie ostatniego spotkania uczestnicy wszystkich dróg krzyżowych otrzymają specjalne nagrody.
b) dorosłych na tradycyjne drogi krzyżowe po Mszy świętej o godzinie 7:30 lub na „WSPÓŁCZESNE ZAMYŚLENIA PRZY KRZYŻU CHRYSTUSA” – drogi krzyżowe po Mszy świętej o godzinie 18:30.

Gorzkie Żale w tym roku w niedzielę o godzinie 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, w przeżywanym Roku Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na wspólny śpiew i rozważanie Męki Pańskiej. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach, ok. 15.30 Msza Święta.

wp2