KRÓTKI RYS HISTORYCZNY PARAFII ŚW. PAWŁA APOSTOŁA
Inicjatywę budowy kościoła na nowo powstałym osiedlu podjął proboszcz parafii św. Stanisława Bpa ks. Prałat Alfred Mąka. Zezwolenie na budowę uzyskano w październiku 1984 roku. Dnia 15 grudnia 1984 roku swoją prace duszpasterską podjął ks. Czesław Majorek, jako pierwszy proboszcz. W Domu Katechetycznym utworzono kaplicę, która została poświęcona 22 grudnia 1984 roku przez ks. Abpa Jerzego Strobę.
W dniu poświęcenia został utworzony Ośrodek Duszpasterski pw. św. Pawła Apostoła nazywany „ośrodkiem”, gdyż ówczesne władze nie wyraziły zgody na nazwę „parafia”. Pełnoprawną parafią ośrodek stał się 1 czerwca 1991 roku. Prace związane z budową kościoła rozpoczęto w 1986 roku, które trwały kilka lat. Prace firm budowlanych wspierane były społeczną pracą parafian.
W budującą się świątynię 29 października 1989 roku ks. abp poznański Jerzy Stroba dokonał wmurowania kamienia węgielnego, który został wyjęty z Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu. Kamień został poświęcony 20 czerwca 1983 roku na Łęgach Dębińskich w Poznaniu przez Jana Pawła II. W roku 1994 kościół był już pod dachem. Kontynuowano prace tynkarskie i wykończeniowe. Uroczystego poświęcenia kościoła dokonał w dniu 30 czerwca 1996 roku ks. bp Stanisław Napierała, a kilka lat później 24 września 2000 roku Ordynariusz konsekrował świątynię. W obrębie kościoła znajduje się kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Ołtarz główny wykonany jest z granitu, na nim umieszczono kłosy zbóż, ryby i winne grona nawiązujące do symboliki eucharystycznej.
W centralnej części nad tabernakulum umieszczono figurę Chrystusa Króla, który odrywa ręce od krzyża i podnosi do góry. Powyżej zstępuje Duch Święty w postaci gołębicy. Nad ołtarzem jest witraż przedstawiający nawrócenie św. Pawła Apostoła. Pozostałe trzy witraże również przedstawiają obrazy z życia naszego patrona. Po prawej stronie prezbiterium umiejscowiono 35 – głosowe organy piszczałkowe.
Na dookolnej emporze świątyni znajdują się stacje drogi krzyżowej wykonane metodą sgraffito. Na dziedzińcu kościoła znajduje się dzwonnica z trzema dzwonami i pomnik św. Jana Pawła II wpisując się w procesyjno-rekreacyjny teren z miejscami parkingowymi dla uczestników nabożeństw.