Powiększ tekst: A A A

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ  – 26.05.2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ  – 26.05.2024r.

  1. Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przed kościołem Grupa Charytatywna naszej parafii prowadzi akcję „Kup książkę za grosze,” z której dochód przeznaczony jest na Dom Dziecka w Ostrowie Kaliskim.
  2. W najbliższy czwartek – 30 maja – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI  CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

W tym roku nastąpi zmiana porządku przebiegu uroczystości centralnych Bożego Ciała w naszym mieście i tak: o godz. 10:00 Msza św. w kościele św. Antoniego, pod przewodnictwem Bpa Kaliskiego, następnie wyruszy procesja do IV ołtarzy, zakończona na rynku aktem oddania naszego miasta Sercu Bożemu i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Nasza parafia w tym roku na procesji centralnej przygotowuje II ołtarz.

  1. Od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Msze św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.30. Zapraszamy całą asystę liturgiczną, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne w szatkach, dziewczynki  do sypania kwiatów oraz wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy oraz uwielbienia Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek 6 czerwca z procesją wokół kościoła do IV ołtarzy. Ołtarze przygotują

OŁTARZ I  – Katecheci        OŁTARZ II  – Wspólnota młodzieżowa i Wspólnota Kościoła Domowego

OŁTARZ III – Akcja Katolicka i Krąg biblijny       OŁTARZ IV  – Wspólnota Żywego Różańca.

Na zakończenie liturgii błogosławieństwo ziół i kwiatów.

  1. W oktawie Bożego Ciała we wtorek 4 czerwca uroczystość bierzmowania młodzieży naszej parafii na Mszy świętej o godz. 18:30. Spowiedź św. dla kandydatów i ich świadków w poniedziałek 3 czerwca od godz: 17.30 do 18.30.
  2. W tym tygodniu – I sobota miesiąca i odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8:30. Następne odwiedziny chorych – po wakacjach we wrześniu.

6.,,BÓG ZAPŁAĆ” za składane ofiary na modernizację sali katechetycznej na piętrze kościoła. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na budujące się kościoły w naszej diecezji.

  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.